PC GAMING - de 5 ANI stim totul despre jocuri
jocuri, cheaturi, gaming, discutii, comunitatea cu cea mai mare crestere, revista pc
Lista Forumurilor Pe Tematici
PC GAMING - de 5 ANI stim totul despre jocuri | Inregistrare | Login

POZE PC GAMING - DE 5 ANI STIM TOTUL DESPRE JOCURI

Nu sunteti logat.
Nou pe simpatie:
karina22
Femeie
25 ani
Bucuresti
cauta Barbat
25 - 54 ani
PC GAMING - de 5 ANI stim totul despre jocuri / Groapa de Gunoi / REVISTA PcGaming Moderat de Mastahquillboar, Power PIN, Predator, Shpil, viezure
Autor
Mesaj Pagini:  1 2
Shpil
Moderator

Inregistrat: acum 20 ani
Postari: 1052
banuiesc ca o sa avem 10 redactori sef

pus acum 20 ani
   
viezure
Moderator

Din: United States of Romania
Inregistrat: acum 20 ani
Postari: 626
tehnoredactor si redactor la sectiunea gadget (da', o sa fie si d'aia )

_______________________________________
Site.


pus acum 20 ani
   
Shpil
Moderator

Inregistrat: acum 20 ani
Postari: 1052
redactor sef adjunct

pus acum 20 ani
   
viezure
Moderator

Din: United States of Romania
Inregistrat: acum 20 ani
Postari: 626
nici nu stii ce-i aia =D

_______________________________________
Site.


pus acum 20 ani
   
ernst gerhald
Vizitator



daca imi permite-ti redactor sef ( atuuri experienta)

pus acum 20 ani
   
Shpil
Moderator

Inregistrat: acum 20 ani
Postari: 1052
atunci redactor

pe ce sectiune

Modificat de ernst gerhald (acum 20 ani)


pus acum 20 ani
   
Shpil
Moderator

Inregistrat: acum 20 ani
Postari: 1052
bha ernst .. nu fa dinastea ... si noroc la reportaj

pus acum 20 ani
   
pdannysan13
Level 35 protector of light

Inregistrat: acum 20 ani
Postari: 681
allah si eu redactori la news, am spus-o de mai mult timp.

P.S. If you can't beat them.....join them!!


_______________________________________
Toti sub Paradis

pus acum 20 ani
   
allah
Administrator

Din: cyrodil
Inregistrat: acum 20 ani
Postari: 1294
dannysan Am zis eu ca vreu sa fiu redactor la news?????
Atunci era vorba doar de site!
ernst gerhaldEu unul te-as fi votat ca redactor sef (deorece esti mai invarsta si din cate am vazut te exprimi bine in ale scrisului) dar nu ai facut nici macar un review.........asa ca.....
Deci hai sa o luam cu incetul si sa hotaram. In primul rand cine ar vrea sa scrie in revista (adica sa fie redactor) siu cine vrea sa se ocupe cu lookul revisteo(tehnoredactor)? Va rog sa alegeti din ce v-am spus eu fara offtopicuri cat mai repede cu putinta......


pus acum 20 ani
   
Shpil
Moderator

Inregistrat: acum 20 ani
Postari: 1052
io deci vreu sa fiu redactor da nu neaparat pentru review news sau preview .. ci pentru alte rubrici noi ... sau sa zic ceva despre un anumit eveniment  .. etc. .. etc ca naiba stie ca nu pot sa fac reviewuri

pus acum 20 ani
   
ernst gerhald
Vizitator



My dear Allah

Avand in vedere faptul ca nu prea am timp sa ma joc pe calculator decat jocuri de pe miniclip.com sau alte prostii de genul chiar nu am cum sa scriu un review.


pus acum 20 ani
   
pdannysan13
Level 35 protector of light

Inregistrat: acum 20 ani
Postari: 681
dar ce in ce consta sa fii redactor? sa scrii doar reviewuri sau sa si contruiesti pagina ta in revista? sau dam reviewul unui redactor de imagine care il aseaza in pagina?

explicatii va rog putin!


_______________________________________
Toti sub Paradis

pus acum 20 ani
   
ernst gerhald
Vizitator



adica tu scrii materialul, tu ii gasesti poze, tu ti-l corecteyi. de aranjarea materialului se ocupa tehnoredactorul.

pus acum 20 ani
   
viezure
Moderator

Din: United States of Romania
Inregistrat: acum 20 ani
Postari: 626

viezure a scris:

tehnoredactor si redactor la sectiunea gadget (da', o sa fie si d'aia )

imi mentin statement-ul =D
danny, un redactor este persoana care redacteaza un articol. cel care controleaza redactorii se numeste redactor sef.


_______________________________________
Site.


pus acum 20 ani
   
pdannysan13
Level 35 protector of light

Inregistrat: acum 20 ani
Postari: 681
ok. de exemplu eu acum lucrez la un review de SA. Scriu reviewul si adun poze iar tehnoredactorul mi-l aseaza in pagina.

OK. Eu ma fac redactor de news, adun stiri si poze cu ele.


PS. din cand in cand mai fac un review


_______________________________________
Toti sub Paradis

pus acum 20 ani
   
allah
Administrator

Din: cyrodil
Inregistrat: acum 20 ani
Postari: 1294
Io vreau sa fiu redactor si bineinteles ca nu m-ar deranja sa fiu si redactor sef

pus acum 20 ani
   
Kryptonite
Level 40 protector of light

Din: Brasov
Inregistrat: acum 20 ani
Postari: 885
Eu o sa ma ocup si cu cautarea de sponsori care sa finanteze tiparirea si distribuirea revistei. Am vorbit deja cu Microsoft si au zis ca finanteaza 300 000 $ daca le acordam lunar 2 pagini intregi .

pus acum 20 ani
   
viezure
Moderator

Din: United States of Romania
Inregistrat: acum 20 ani
Postari: 626
Io zic sa acceptam. Desi doua pagini e cam exagerat.

_______________________________________
Site.


pus acum 20 ani
   
Kryptonite
Level 40 protector of light

Din: Brasov
Inregistrat: acum 20 ani
Postari: 885
...holy crap! Am uitat sa precizez ca banii aia sunt pe an. Adica nu ii primim lunar ( ).
Oricum eu ma gandeam sa le acordam o pagina pe la inceput si una sa fie coperta spate, si sa cerem 350 000


pus acum 20 ani
   
viezure
Moderator

Din: United States of Romania
Inregistrat: acum 20 ani
Postari: 626
Eventual pagina cu reclame.

_______________________________________
Site.


pus acum 20 ani
   
pdannysan13
Level 35 protector of light

Inregistrat: acum 20 ani
Postari: 681
dar stati nu este o idee rea baieti! daca facem o pagina de reclama, poate gasim cativa sponsori, asa cum are si PCG!!

_______________________________________
Toti sub Paradis

pus acum 20 ani
   
viezure
Moderator

Din: United States of Romania
Inregistrat: acum 20 ani
Postari: 626
Si noi unde o sa publicam revista?

_______________________________________
Site.


pus acum 20 ani
   
Shpil
Moderator

Inregistrat: acum 20 ani
Postari: 1052
sponsori ? .. pentru ce ? .. doar sa facem reclama in ea ..

ps: o idee buna ar fi sa o tiparim in vro 20-30 de exemplare pentru noi


pus acum 20 ani
   
pdannysan13
Level 35 protector of light

Inregistrat: acum 20 ani
Postari: 681
da, daca va fi alb si negru io il vand la copii, 59.000 de mii ( mai fur 1k de lei) . toata lumea sa-l vanda!

_______________________________________
Toti sub Paradis

pus acum 20 ani
   
ernst gerhald
Vizitator



Haideti sa revenim la subiect. Intr-un moment de inspiratie am realizat un fel de design al primei paginii. Comenatarii?

revista pcgaming haideti revenim subiect. intr-un moment inspiratie realizat fel design primei

50.4KB


pus acum 20 ani
   
ernst gerhald
Vizitator





pus acum 20 ani
   
ernst gerhald
Vizitator



Deci pana acum echipa Pc play arata astfel

Ernst & Allah - coordonatori
Viezure   -   tehnoredactor si redactor la sectiunea gadget
Dannysan  -   redactor news
Shpil - reportaje
Kryptonite - preview si new release


Anuntati-va pana nu se realizeaza prima sedinta de redactie via messenger.


pus acum 20 ani
   
viezure
Moderator

Din: United States of Romania
Inregistrat: acum 20 ani
Postari: 626
ce reportaje face shpil? si ce inseamna mai exact "new release"? si coordonatorul ce face?
despre design-ul dat de tine, pare putin amatoricesc
o sa fac si eu unul de proba si ne mai dam cu parerea.


_______________________________________
Site.


pus acum 20 ani
   
Shpil
Moderator

Inregistrat: acum 20 ani
Postari: 1052
vad io ... :P nu o sa duc lipsa de treaba

pus acum 20 ani
   
pdannysan13
Level 35 protector of light

Inregistrat: acum 20 ani
Postari: 681
Eu doresc sa fiu la news, dar din cand in cand mai scriu si un review si as vrea sa mai fac si un remeber....

_______________________________________
Toti sub Paradis

pus acum 20 ani
   
Kryptonite
Level 40 protector of light

Din: Brasov
Inregistrat: acum 20 ani
Postari: 885
Ce sa faci? Ce-i aia remember ?

Prin New Releases inteleg o scurta impresie despre joc dupa care cineva se apuca sa-i faca review, right?


pus acum 20 ani
   
allah
Administrator

Din: cyrodil
Inregistrat: acum 20 ani
Postari: 1294
Remember adica reviewuri la jocuri foarte vechi.....

pus acum 20 ani
   
pdannysan13
Level 35 protector of light

Inregistrat: acum 20 ani
Postari: 681
deci eu vreau as fiu asa sunteti de acord?

TOPIC CLOSED. PROBLEME CU PAGINILE.

Modificat de ernst gerhald (acum 20 ani)


_______________________________________
Toti sub Paradis

pus acum 20 ani
   
viezure
Moderator

Din: United States of Romania
Inregistrat: acum 20 ani
Postari: 626
Avem un review sau preview la un joc nou?? Care sa merite pus pe coperta?

_______________________________________
Site.


pus acum 20 ani
   
viezure
Moderator

Din: United States of Romania
Inregistrat: acum 20 ani
Postari: 626
nu-mi vad ultimu post asa ca intreb iar: ce joc, la care avem review sau preview, sa fie pus pe coperta?

_______________________________________
Site.


pus acum 20 ani
   
viezure
Moderator

Din: United States of Romania
Inregistrat: acum 20 ani
Postari: 626
mesaj de proba

_______________________________________
Site.


pus acum 20 ani
   
Mambo Jambo
Level 26 paladin

Din: timisoara
Inregistrat: acum 20 ani
Postari: 386
Ce înseamnă joace foarte vechi? Pun la bătaie un 686 pt astea...Mere un Jazz Jackrabbit, Quake 1, Blood...
Dar o rubrică care să...ahem...exploreze un joc mai profund...adică...
Deci o analiză d-aia la sânge, mai tare decât a făcut Level la HL2. Aia ar fi ceva interesant. Un joc apărut de mai multă vreme, preferabil celebru...Vă trag io în maxim două zile un d-ăsta pt HL2 sau Quake-uri dacă vreţi să vedeţi cam cu ce s-ar mânca. ÃŽn Word.


_______________________________________
Look, it's a plane!!!
No, it's a bird!
No, it's SUPERMAN!
Neeeaah, I think it's a plastic bag...

pus acum 20 ani
   
ernst gerhald
Vizitator



Topic closed. Probleme cu paginile.

pus acum 20 ani
   
Pagini:  1 2